10 powodów, dla których warto uczyć się niemieckiego

27 sierpnia 2017

 

10 powodów, dla których warto rozpocząć naukę języka niemieckiego. Zastanawiasz się, czy nauka niemieckiego to dobry pomysł? Niemiecki należy do najczęściej wybieranych języków obcych przez uczniów w Polsce i na świecie. To jeden z tradycyjnie popularnych języków z wielu historycznych powodów. Wielu zdaje się jednak myśleć, że w ostatnich latach jego popularność zaczyna ustępować innym „modnym językom”. Tymczasem chyba nigdy nie było tak wielu dobrych powodów, by otworzyć podręcznik do niemieckiego! Jakie to powody? Zapraszamy do lektury!

 

Uczysz się języka niemieckiego? A może dopiero planujesz naukę tego języka? Jeśli szukasz motywacji do dalszego wysiłku, jesteś w odpowiednim miejscu – poniżej proponujemy ich aż dziesięć.

 

 

1. Niemiecka gospodarka to prawdziwy kolos.

 

nauka niemieckiego

Niemal każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niemiecka gospodarka należy do szczególnie prężnych. Niewielu ma jednak pojęcie o tym, jak bardzo. Pod względem produktu krajowego brutto (PKB), Niemcy to obecnie pierwsza gospodarka w Europie i czwarta na świecie.

 

Można ją porównać do połączonej wartości gospodarek wszystkich krajów hiszpańskojęzycznych (!). Eksperci przewidują, że Niemcy dodatkowo skorzystają za spodziewanego „Brexitu” Wielkiej Brytanii, co jeszcze bardziej powiększy ich wpływy. Wszystko to oznacza, że Niemcy to idealne miejsce do poszukiwania dobrze płatnej pracy.

2.Prawdopodobnie znajdziesz się w sytuacji, w której niemiecki przyda Ci się w karierze.

 

Niemieckie firmy dużo inwestują poza granicami swojego kraju. Także w Polsce działa wiele niemieckich przedsiębiorstw. Wymóg lub preferencja dla języka niemieckiego widoczna jest w wielu ofertach pracy.

Z dużym prawdopodobieństwem zdarzy Ci się także, iż znajomość niemieckiego da Ci sznsę na ubieganie się o wyższe stanowisko w Twojej firmie. Dotyczy to zwłaszcza dużych korporacji. Awięc: czy warto uczyć się języka niemieckiego?

 3. Pod względem liczby native speakerów niemiecki to numer 1 w Europie.

 

nauka niemieckiego

 To kolejny fakt, który często wzbudza zdziwienie.

 

To właśnie niemiecki, a nie angielski, zna w Europie od dziecka najwięcej osób – około 95 milionów. Niemiecki ma w Europie status języka oficjalnego nie tylko w Niemczech, ale także w Austrii, Belgii, Liechtensteinie, Luksemburgu i Szwajcarii.

 

Niemiecki ma także status języka oficjalnego w znajdującym się na terenie Włoch Tyrolu Południowym.

 

 

 

4. Niemieckiego nie brakuje też poza krajami niemieckojęzycznymi.

Język niemiecki usłyszysz też poza granicami Europy.

 

Szczególnie duża grupa władająca tym językiem znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Ponad milion Amerykanów to osoby niemieckojęzyczne.

 

Niemiecki, to drugi najpopularniejszy język w Dakocie Północnej!

 

 

5. Niemcy… niezbyt dobrze radzą sobie z angielskim.

Wydaje Ci się, że w Niemczech poradzisz sobie z angielskim? Możesz się przeliczyć.

 

Choć angielski jest nauczany w Niemczech powszechnie, Niemcy niezbyt chętnie posługują się tym językiem. Wyjątek stanowi Berlin, gdzie stosunkowo łatwo porozumiesz się po angielsku. Niemcy to jednak nie tylko Berlin…

Czy zatem warto uczyć języka niemieckiego?

 

6. Niemiecki to klucz do ogromnej ilości unikatowej wiedzy i materiałów. 

 

Czy wiedziałeś, że średnio 1 na 10 książek wydawanych jest w języku niemieckim? To ogromna liczba. Większość z nich nigdy nie doczeka się tłumaczenia na inne języki.

 

Książki nie są tu wyjątkiem. Także filmy oraz materiały internetowe w języku niemieckim to przwdziwa kopalnia cennych znalezisk.

 

Poznanie niemieckiego otwiera przed Tobą zupełnie nowy świat.

 

7. Wcale nie jest taki trudny!

Obawiasz się, że nauka niemieckiego przerośnie Twoje możliwości?

 

Nie ma powodów do niepokoju. Niemiecki powszechnie uchodzi za stosunkowo łatwy język. Dla Europejczyka jest bez wątpienia znacznie łatwiejszy do przyswojenia niż arabski lub jakikolwiek popularny języka z Dalekiego Wschodu.

 

A jeśli już znasz angielski, to wiele słów, fraz i zagadnień gramatycznych nie powinno Ci sprawić żadnego problemu.

 

8. Niemieckie uniwersytety to światowa czołówka.

Wiele osób uczy się języka niemieckiego, by móc udać się do Niemiec na studia.

 

Nic dziwnego. Niemieckie uniwersytety to ścisła światowa czołówka. Co najmniej 41 niemieckich uniwersytetó zaliczanych jest do najlepszych na świecie. Według Times Higher Education, najlepszym z najlepszych jest Uniwersytet Ludwika i Maksymiliana w Monachium.

 

 9. Interesują Cię innowacje? Powinien Cię zainteresować także niemiecki.

Jeśli interesują Cię innowacje i nowe technologie, zdecydowanie powinieneś rozważyć kurs języka niemieckiego.

Niemcy, a zwłaszcza Berlin, to doskonałe miejsce dla innowatorów. Berlińska scena startup’owa to ścisła europejska czołówka.

10. Chcesz pracować w branży turystycznej? Język niemiecki to skarb!

 

nauka niemieckiego

„Ścisła światowa czołówka”, to określenia, którym można też opisać… niemieckich turystów. Nikt tak bardzo nie uwielbia wydawać pieniędzy za granicą, jak turyści z Niemiec. Właśnie dlatego niemiecki należy do najbardziej pożądanych językóww przez pracodawców z branży turystycznej.

 Co sądzisz o naszej liście? A z jakich powodów Ty uczysz się języka niemieckiego? Opowiedz nam w kometarzach!

 

Artykuł sponsorowany

 

Print Friendly, PDF & Email

2 komentarze

  • Szymon 22 października 2017jako18:54

    Chętnie bym się nauczył ale od czego zacząć? kurs, słówka samemu w domu czy trzeba koniecznie do szkoły?

  • Marek 7 września 2017jako09:28

    Bardzo ciekawy wpis. Zawsze obawiałem się, że nauka niemieckiego przerośnie moje możliwości. Widzę jednak, że jego znajomość niesie za sobą wiele możliwości. Może faktycznie warto podjąć próbę i zmierzyć się z tym znanym w wielu krajach językiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *